+90 535 465 33 07
info@betatron.com.tr

HİZMETLERİMİZ

Anasayfa / Hizmetlerimiz / ELEKTRİKSEL GÜVENLİK TESTLERİ VE RAPORLAMA

ELEKTRİKSEL GÜVENLİK TESTLERİ VE RAPORLAMA

Topraklama ve çevrim empedansı ölçümleri:
ISG tarafından en önemli görünen topraklama ve koruma sistemlerinin tam olarak kontrolünün yapılması gerekmektedir. İş kazalarının önlenmesinde ve makinelerinizin güvenliği için ço önem arzeden bu ölçümlerin periyodik olarak yapılması gerekmektedir.
Makinalarınızın ve Elektrik Tesisatınızın topraklamalarının düzgün yapılmış olması hayati derecede önemlidir. Can ve Mal kaybının önlenmesi açısından topraklama ölçümlerinin periyodik olarak yapılması gerekmektedir.

Yüksek gerilim testleri:
Makinelerinizin sadece üretiminde yapılan yüksek gerilim testleri periyodik olarakta yapılması gereken testlerdendir. Makinelerinizin yıldırım vs gibi olası yüksek gerilim kaçaklarına karşı dayanımını test etmek içindir.

Kaçak Akım Testleri:
Makinelerinizin çalışırken ürettiği kaçak akımı ölçüp uygun KAR bağlantısını sağlamak ve iş kazalarına sebep olmamaları için için periyodik olarak bu testlerden geçmesi gerekmektedir.

İzolasyon Testleri:
Makinelerinizde ve kablolamalarınızda zamanla oluşabilecek izolasyon kayıplarını belirlemek adına periyodik olrak yapılması gereken testlerden biridir. Yangın önlemede de çok önemlidir.

Süreklilik Testleri:
Özellikle toprak bağlantılarınızın sürekliliğinin kontrol olası iş kazalarının önüne geçmekte önem arz etmektedir.

Gerilim Düşümü Testleri:
Özellikle uzun kablolamalarınızda yaşanan gerilim düşümlerinin belirlenmesi enerjinizi verimli kullanabilmek adına faydalıdır.

Kaçak akım rölesi testleri:
kaçak akım röleleriniz doğru çalışıyormu gerçekten atması gereken mA değerinde ve süresinde atıyor mu? kazaların ve yangınların önlenmesinde büyük önem taşımaktadır.

BETATRON MÜHENDİSLİK, 2018 yılında elektrik ve otomasyon alanında hizmet vermek amacıyla Eskişehir’de kurulmuştur.

İLETİŞİM BİLGİLERİ